Ľudia ľuďom - (úprimnosť)

Autor: Ľubomír Szabó | 8.4.2013 o 16:00 | (upravené 8.4.2013 o 16:09) Karma článku: 6,35 | Prečítané:  178x

Je možné zaoberať sa niečím, čo už niekto viac krát predomnou rozoberal? Odpoveď znie jednoznačne, že áno. Pretože ľudia majú tendenciu zabúdať na mnoho vecí, ktoré sa ich aktuálne možno netýkajú alebo sa aspoň tvária, že nemajú s tým problém. Rovnakou a tiež správnou odpoveďou je, že ten problém sa týka vzťahov. Vzťahov či už s rodičmi, partnerom alebo samotným potomstvom.

Dnešný večný problém, ktorý každý omiela je porucha v komunikácii, teda nová doba, ktorá to zapríčinuje. Keby sme si to mohli rozanalyzovať, dôležité by bolo možno i to spomenúť, že v akej dobe, situácii sa narodili a vyrastali naši rodičia, partner. V podstate ide o odlyšný štýl života, preferencie či už pri výbere pestrosti oblečenia cez návykov k jedálnému lístku. Je to pochopiť fenomén ktorý sa opakuje v neskutočne veľa variáciach a pritom je pre nás tak dôležitý. 
Dobrá otázka by bola, že ako sa dokážeme my sami ohodnotiť, resp. aký dôležitý sme sami pre seba, čo znamenáme, do akej skupiny ľudí by sme sa vedeli zaradiť aktuálne a do akej by sme najradšej patrili. Taktiež rovnako je potrebné uvedomiť si, že či a v akej miere dokážeme poskytnúť svôjmu okoliu nejaký zo svojich "talentov", ktorými by sme mohli tak obohatiť prínostne spoločnosť. Prečo? Týmto by sme sa mohli zaoberať veľmi dlho, no však mne ide len o pravú podstatu. Dôležitosť tejto rozvetvenej otazky týkajúcej sa ľudskej hodnoty ako samej, je veľmi dôležité spomenúť, pretože prv ako sami budeme niekoho analyzovať, či neskôr porovnávať, je treba vychádzať tiež z vlastnej nedokonalosti ktorá sa skýva za našimi nedostatkami, ktoré nám možno neznepríjemnujú život ale svojimi skutkami by mohli naše slová tomu druhému, to mierne skomplikovať resp. mierne poznačiť. Preto v prvom rade je potrebné najskôr prijať samého seba v skutočnosti takí akí sme a nie prikreslovať, domýšľať či iným spôsobom nadobúdať podobu, ktorú nevlastníme i keď po nej možno túžime či je našim cielom. Po tejto skutočnosti nasleduje fakt uvedomiť si, že ako sa my občas odkloníme z našej cesty, tak i daľsí mnohí. Každý by mohol povedať, že predchádzajúce tvrdenia nie sú zdrojom problému v komunikácii s druhou osobou. Väčšina tvrdí, že ten problém nastáva priamo v konverzácii. Dôvod prečo si to môte myslieť je ten, že ste zle pochopili predchadzajúce riadky a tak sa vyvarovali možným nepríjemným koncom, ktoré sa snaží každý eliminovať. Odpoveď znie, že až keď sa konečne prestanete koncentrovať sami na seba, milovať viac seba ako hocičo na svete, tak nikdy nebudete mať šancu pochopiť toho druhého a poviem to narovinu, že v tom prípade, tí ktorí sa to nesnažíte zmeniť nasledújuce riadky vám už nepatria.
Keď sa človek nedokáže otvoriť druhému bez pýchy a predsudku, nikdy nebude mať s nikým dobrý vzťah. Neexistuje síce žiadna schéma či postup, ktorý zaručí výbornú komunikáciu no rozhodne je dôležité najskôr počúvať a až potom radiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?